z ostatniej chwili
Biuro ewidencji ludności w dniach 11.10.2023 r. i 12.10.2023 r. będzie czynne w godzinach od 7:30 do 12:00, a w dniu 13.10.2023 r. będzie nieczynne Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
WYBORY DO SESJMU I SENATUPomoc dla uchodzcowkontowybory ławnikówBiuletyn informacji publicznejSzczepieniatransmisjadostępnośćOtwórz się na pomocProfilaktyka jodowakoronawirusstudiumrodoJak zatwić sprawęSprawdź kto i gdzie odśnieżaOgłoszenia WójtawyboryProgram Czyste PowietrzeDziedzictwoCała naprzód IIPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteocyfrowa gminaremont kwateryJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacjadeklaracjaDostępnośc aplikacjiinformacje-do-banerow/datacje-z-budzetu-panstwasdsUrząd statystycznyjakości powietrzaEkointerwencja

Kierunek Kariera


Partnerstwo na rzecz rozwoju zawodowego mieszkańców Powiatu Limanowskiego!

Z inicjatywy marszałka województwa Witolda Kozłowskiego podpisano trzecią z kolei deklarację dotyczącą wzmocnienia współpracy na rzecz rozwoju zawodowego Małopolan. W obecności sekretarza Województwa Małopolskiego Wojciecha Piecha, podpisano także 10 porozumień i deklaracji o współpracy z powiatami i gminami z regionu.

Wczoraj (10 czerwca), dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Jan Gąsienica-Walczak, podpisał porozumienie o współpracy ze starostą limanowskim  Mieczysławem Urygą. Zostały również podpisane porozumienia pomiędzy Janem Gąsienicą-Walczakiem, reprezentujący instytucję województwa małopolskiego, z 10 Burmistrzami i Wójtami Powiatu Limanowskiego

Uroczyste nawiązanie współpracy podpisali:

Wójt Gminy Jodłownik Paweł Stawarz, Wójt Gminy Kamienica Władysław Sadowski, Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Wójt Gminy Łukowica Bogdan Łuczkowski, Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała, Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, Wójt Gminy Niedźwiedź Rafał Rusnak, Wójt gminy Słopnice Adam Sołtys oraz Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek.

Konkretne działania są reakcją na dynamiczne zmiany na rynku pracy. Służą mieszkańcom Małopolski w zdobywaniu nowych kompetencji oraz zachęcają do powrotu pracujących za granicą.

Uczestnicy spotkania zgodzili się z tezą, że polityka wspierania mieszkańców w ich rozwoju i dostosowania kompetencji zawodowych do potrzeb pracodawców powinna opierać się na współpracy. Niezależnie od szczebla administracji, na której jest realizowana.

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie jako instytucja województwa małopolskiego realizuje projekty, w których możliwy jest rozwój kompetencji i kwalifikacji osób dorosłych oraz nowy start osób powracających do Małopolski z zagranicy.

Projekty „Kierunek Kariera" i „Kierunek Kariera Zawodowa" to konkretna oferta dla mieszkańców województwa - można otrzymać niemal 7000 zł dofinansowania na szkolenia za pośrednictwem systemu bonów szkoleniowych. Głównym celem projektów jest podnoszenie kompetencji językowych, cyfrowych i zawodowych zgodnie ze wskazaniami przeprowadzonego Bilansu Kariery.

Z kolei dla osób powracających z zagranicy, pozostających bez pracy jest projekt „Nowy Start w Małopolsce", w którym oprócz Bilansu Kariery można uzyskać pomoc w znalezieniu dofinansowania na dalszy rozwój, zatrudnienie i osiedlenie się na stałe w Małopolsce.