z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Biuletyn informacji publicznejCyberbezpiecznyWybory uzupełniającetransmisjadostępnośćOtwórz się na pomocProfilaktyka jodowaStrategia terytorialnawyposazeniekoronawirusstudiumrodoJak zatwić sprawęOgłoszenia WójtaProgram Czyste PowietrzeDziedzictwoCała naprzód IIPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteocyfrowa gminaremont kwateryJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacjadeklaracjaDostępnośc aplikacjiinformacje-do-banerow/datacje-z-budzetu-panstwasdsUrząd statystycznyBudowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Raba Niżna - etap IIIjakości powietrzaEkointerwencja

Schola „NADZIEJA” przy parafii Św. Jana Chrzciciela w Olszówce


Schola powstała w 2008 roku z niewielkiej początkowo grupki dzieci, które chciały śpiewać Panu Bogu i ludziom, urosła do ponad czterdziestoosobowej grupy pełnej radości i zapału, otwartej na muzykę, śpiew, przygodę, uczącej się otwierać serce na innych.
Schola przy parafii działała już od kilku lat, jednak pierwszy raz takiej dużej grupie zaśpiewała na Mszy Świętej podczas Uroczystości Inauguracji Małopolskiego Roku Szkolnego w Olszówce. Schola parafialna składa się z dzieci i młodzieży z naszej wsi, a rozpiętość wiekowa jest bardzo duża, gdyż najmłodsza scholistka ma 6 lat, a najstarsza 16. Swoimi głosami chwalimy Pana na mszach, na których widać jednak tylko owoce naszej pracy, a tej trzeba włożyć sporo. Opiekunem grupy jest ksiądz proboszcz Stanisław Kasprzak, a prowadzącą Wioletta Kraus.
Nasza schola działa bardzo sprawnie. Staramy się ciągle rozwijać ucząc się nowych pieśni, zdobywając nowe instrumenty. Na początku był akompaniament tylko gitary, ale w bardzo krótki czasie dołączyła do akompaniamentu Zuza, która również gra na gitarze, Karol który przygrywa nam na klawiszach i Iwonka, która rytm nadaje na kongach, z miesiąca na miesiąc wśród scholistek znajdujemy nowe talenty i tak w 2009 roku do grupy grającej dołączyły skrzypaczki: Monika i Agnieszka, która rok później zaskoczyła na swoimi umiejętnościami gry na flecie poprzecznym.
Schola to nie tylko dzieci i młodzież, ale również rodzice i przyjaciele scholi, na których zawsze możemy liczyć. Dzięki pomocy rodziców możemy świetnie wspólnie bawić się na ogniskach, wspólnych wyjazdach oraz na innych imprezach, które pozwalają lepiej się nam poznać.
Często mówi się, że kto śpiewa ten modli się dwa razy. I musi to być prawda. Słowa proszą Boga o dar, a śpiew z góry za nie dziękuje – któż mógłby oprzeć się takiej prośbie - na pewno nie Bóg. Potwierdził tą tezę sam św. Pawła mówiąc, iż „ Radosnego dawcę miłuje Bóg ” i z pewnością miał w stu procentach rację.
Śpiewając można nie tylko modlić się, ale dobrze się bawić i uczyć. Trzeba tylko chcieć, a kto chce ten wszystko może, no prawie wszystko. Śpiew przynosi radość, poskramia złe humory i pozwala trwać w dobrym humorze. Człowiek radosny gromadzi wokół siebie ludzi i zaraża ich nie tylko swą radością, ale i dobrocią swego serca, ponieważ idą one ze sobą w parze.

 

Uczestnictwo w festiwalach i przeglądach:

 

VII i VIII Festiwal Piosenki o Miłosierdziu Bożym w Chełmku
V i VI Festiwal Ave Maryja w Osielcu
VI i VII Przegląd Pieśni Maryjne w Kasinie Wielkiej
Organizacja Dnia Papieskiego w parafii Olszówka ( rok 2009 i 2010)

 

 

Osiągnięcia:


VII Festiwal Piosenki o Miłosierdzi Bożym – nagroda specjalna księdza proboszcz;
VIII Festiwal Piosenki o Miłosierdziu Bożym – II miejsce
V Festiwal Ave Maryja w Osielcu – II miejsce
VI Festiwal Ave Maryja w Osielcu – III miejsce
VI Przegląd Pieśni Maryjnej – II miejsce
VII Przegląd Pieśni Maryjnej – I miejsce

 

Galeria

 

L.p

 

Imię i nazwisko

 

Funkcja w zespole

 

 

1

KAROLINA KRAUS

ŚPIEW

2

MAŁGORZATA NIŻNIK

ŚPIEW

3

ALEKSANDRA URBAŃCZYK

ŚPIEW

4

NATALIA KRAUS

ŚPIEW

5

JOANNA GACEK

ŚPIEW

6

MAREK NAWARA

ŚPIEW

7

HONORATA BIEROWIEC

ŚPIEW

8

JUSTYNA KRAUS

ŚPIEW

9

MONIKA POTACZEK

ŚPIEW,  SKRZYPCE

10

KAROLINA POTACZEK

ŚPIEW

11

AGNIESZKA KARPIERZ

ŚPIEW

12

MARZENA POTACZEK

ŚPIEW

13

KATARZYNA NAWARA

ŚPIEW

14

ALEKSANDRA KRAUS

ŚPIEW

15

NATALIA FUDALA

ŚPIEW

16

AGNIESZKA PIETRZAK

ŚPIEW

17

EMILIA GACEK

ŚPIEW

18

EMILIA CICHAŃSKA

ŚPIEW

19

ANNA NAPORA

ŚPIEW

20

KAROLINA RZEPKA

ŚPIEW

21

KAROLINA MARDAUSZ

ŚPIEW

22

IWONA GACEK

ŚPIEW

23

MATEUSZ NAWARA

ŚPIEW

24

IZABELA OLSZOWSKA

ŚPIEW

25

ALEKSANDR CICHORCZYK

ŚPIEW

26

MONIKA RZEPKA

ŚPIEW

27

EWA NIŻNIK

ŚPIEW

28

KAROLINA PIEKARCZYK

ŚPIEW

29

SYLWIA NAWARA

ŚPIEW

30

AGNIESZKA CZYSZCZOŃ

ŚPIEW

31

ALEKSANDRA FUDALA

ŚPIEW

32

KAROLINA NAWARA

ŚPIEW

33

MONIKA RYPEL

ŚPIEW

34

KAROLINA KAMIŃSKA

ŚPIEW

35

DOMINIKA NAWARA

ŚPIEW

36

KAROLINA NAWARA

ŚPIEW

37

AGNIESZKA NAWIEŚNIAK

ŚPIEW, SKRZYPCE, FLET POPRZECZNY,POOPOPPOPRZECZNY

38

ANETA KOŚCIELNIAK

ŚPIEW

39

MAGDALENA KOŚCIELNIAK

ŚPIEW

40

ANNA POTACZEK

ŚPIEW

41

MAGDALENA KOŚCIELNIAK

ŚPIEW

42

IWONA GÓRALIK

ŚPIEW

43

ZUZANNA WACŁAWIK

ŚPIEW, GITARA

44

KAROL OLSZOWSKI

ORGANY