z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 06 czerwca 2022 roku do dnia 31 sierpnia 2022 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Pomoc dla uchodzcowkontoBiuletyn informacji publicznejSzczepieniatransmisjadostępnośćOtwórz się na pomockoronawirusstudiumrodoJak zatwić sprawęSprawdź kto i gdzie odśnieżaOgłoszenia WójtaProgram Czyste PowietrzeDziedzictwoPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteocyfrowa gminaJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacjadeklaracjainformacje-do-banerow/datacje-z-budzetu-panstwasdsjakości powietrzaEkointerwencja

Zagórzańska Msza św


Zagórzańskie Msze św. odprawiane są cyklicznie, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 14.00 - w okresie od kwietnia do września w zabytkowym kościele w Kasinie Wielkiej, a od października do marca w kościele parafialnym w Lubomierzu.

Oprawę muzyczną Eucharystii zapewniają zespoły regionalne i orkiestry dęte działające na terenie Gminy Mszana Dolna.

Po Mszy św., na placu przed kościołem, na lokalnym kiermaszu można nabyć rękodzieło, miód i produkty pszczele i sery prosto od rolnika; jest też okazja do zakupu pierników zdobionych w regionalne wzory, ziół i innych produktów lokalnych. Grupy zapewniające oprawę muzyczną podczas Eucharystii  występują z krótkim programem artystycznym.

Zachęcamy wszystkich Zagórzan do ubrania się w zagórzański strój regionalny i zaprezentowania się w nim podczas wydarzenia. Jest to forma popularyzacji naszej kultury i tradycji.

Zapraszamy do licznego udziału w tych Mszach św. wszystkich Zagórzan, gości i turystów odwiedzających Zagórzańskie Dziedziny!