z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


„Mali Zagórzanie” na otwarciu Olimpiady Notarialnej

09/06/2023, dodał: Magda Polańska czytano: 1772 razy
Na Stadionie Miejskim im. Józefa Piłsudskiego w Nowym Targu odbyła się kolejna edycja Olimpiady Notarialnej.

W imprezie wzięli udział członkowie zespołu regionalnego „Mali Zagórzanie” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej. Mali górale byli ozdobą otwarcia tak wielkiego wydarzenia.

Nasz zespół regionalny od 17 lat zapraszany jest przez Pana Czesława Szynalika,  Notariusza z Mszany Dolnej, głównego organizatora tej imprezy – informuje opiekunka zespołu. Jest to świetne spotkanie, które pozwala promować folklor zagórzański nie tylko w Polsce, ale również w wielu krajach europejskich.

W tegorocznej, XIX Olimpiadzie Notarialnej, wzięła udział rekordowa liczba 429 osób. Rywalizowali ze sobą reprezentanci 11 Izb Notarialnych z Polski oraz uczestnicy z zagranicy, m.in. goście z Turcji, Bułgarii, Słowacji, Czech i Węgier. 

Organizatorem zawodów sportowych dla notariuszy była Izba Notarialna w Krakowie.

Jadwiga Borowiecka