z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Historyczne sukcesy uczniów z lubomierskiej „Jedynki”

06/06/2023, dodał: Magda Polańska czytano: 1975 razy
Bartłomiej Złydaszyk – uczeń klasy 8b został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Przywrócić Głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”, a Ewelina Wojtyczka – uczennica klasy 8a zdobyła w nim wyróżnienie.

W tym roku  Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Przywrócić Głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”  upamiętniał  trzy wybitne  postaci z historii Polski: generała brygady, pilota Stanisława Skalskiego – jednego z najlepszych polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej i bohatera Bitwy o Anglię,  generała broni Tadeusza Rozwadowskiego – współtwórcę Cudu nad Wisłą w 1920r.  oraz ks. dr. Piotra Stacha – prorektora Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie.

Podczas uroczystej gali rozdania nagród i podsumowania konkursu Szkołę Podstawową nr 1 w Lubomierzu reprezentował Bartłomiej Złydaszyk, który otrzymał tytuł laureata w kategorii praca modelarska. Zagórzanin wykonał model samolotu Stanisława Skalskiego, który zagwarantował mu miejsce w ścisłej czołówce. Wśród nagrodzonych uczniów znalazła się także Ewelina Wojtyczka wyróżniona za przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat Tadeusza Rozwadowskiego.  

Nasi uczniowie pokonali wielu uczestników z Polski i zagranicy, którzy nadesłali  łącznie 511 prac – z zadowoleniem podkreślają nauczyciele z Lubomierza.

Dla laureatów konkursu przewidziano  cenne nagrody, m. in. wyjazd  studyjny do Strasburga. 

Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej -Andrzej Duda.

Dorota Węgielska