z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Poznali nowe metody i formy pracy z dziećmi i młodzieżą

03/04/2023, dodał: Magda Polańska czytano: 1763 razy
Nauczyciele z Zespołu Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej uczestniczyli w programie Erasmus + realizowanym na Teneryfie.

Tematem  kursu była „Outdoor education: a new way of teaching and learning” czyli  „Edukacja na świeżym powietrzu jako nowy sposób nauczania i uczenia się”.  Był to z całą pewnością tydzień nieocenionych przeżyć, wrażeń i spotkań z innymi nauczycielami ze szkół europejskich.

         Głównym celem wyjazdu była nauka i ocena wartości edukacji na świeżym powietrzu dla rozwoju osobistego oraz w pracy nauczyciela. Były to zajęcia oparte na wykorzystaniu walorów otaczającej przyrody do  ćwiczeń na orientację w terenie. Uczono się jak projektować, planować i przeprowadzać zajęcia edukacyjne pośród przyrody. Kluczowym elementem stały się ćwiczenia i wyzwania grupowe oraz rozwiązywanie problemów przez współpracę z innymi nauczycielami. Każdy dzień był wypełniony zajęciami warsztatowymi związanymi z realizacją projektu.

           Był to czas budowania nowych relacji z innymi nauczycielami oraz poznania i nabycia nowych metod i form pracy z dziećmi i  młodzieżą. Szkolenie  przede wszystkim pozwoliło zapoznać się z technikami i narzędziami, które uatrakcyjniają tradycyjne metody nauczania. Była to również bogata wymiana doświadczeń i dobrych praktyk z innymi uczestnikami programu, poprzez podniesienie  poziomu znajomości języka angielskiego w praktyce.

        Udział w programie ERASMUS+ to nie tylko  troska o rozwój szkoły, ale przede wszystkim  możliwość zdobycia wiedzy i doświadczenia, ulepszenie umiejętności  językowych  nawiązanie współpracy z innymi nauczycielami i szansa  na naukę  interesujących metod nauczania, które pozwolą uatrakcyjnić lekcje w szkole – podkreślają nauczyciele z Raby Niżnej.

Zuzanna Gaura