z ostatniej chwili
Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Marka lokalna kwintesencją krótkich łańcuchów dostaw

28/11/2022, dodał: Magda Polańska czytano: 379 razy
Działania w ramach marki parasolowej Zagórzańskie Dziedziny stały się po raz kolejny przykładem dobrych praktyk.

Tym razem, podczas konferencji „Działania na rzecz rozwoju krótkich łańcuchów dostaw na poziomie lokalnym i regionalnym” zorganizowanej przez Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, kreatorzy zagórzańskiej marki lokalnej rozprawiali o identyfikacji produktów lokalnych z regionem oraz współpracy ich twórców. Ich działania posłużyły jako praktyczny przykład skracania łańcuchów dostaw i bezpośredniego łączenia producentów z klientami. Najpierw prezentacja markowych działań, a potem promocja zagórzańskich produktów: miodów z Pasieki u Piotra Woźniaka z Koniny (w tym miodu wielokwiatowego ze Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY) oraz serów z gospodarstwa rolnego Moniki Kubik z Mszany Górnej (prowadzącego sprzedaż w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego), a także warsztatów z dziedzinnej oferty „Pieca zadym nie troncojcie”, na które Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki uzyskało Znak Promocyjny ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY, doprowadziły do informacji na temat markowej działalności Zagórzan w wieczornym wydaniu Kroniki w TVP 3 Kraków: https://krakow.tvp.pl/64681810/23112022-2130 (03:20).

To dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt, że po raz kolejny Pan Dominik Pasek, Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, zaprosił nas do współpracy – podkreślają przedstawiciele Zagórzańskich Dziedzin. Możliwość prezentacji podejmowanych przez nas działań oraz markowych produktów lokalnych w tak zacnym gronie - obok prof. dr hab. Józefy Krawczyk, dr inż. Marty Pasternak i dr. inż. Pawła Radomskiego z Instytutu Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy, dyrekcji i pracowników MODR w Karniowicach oraz Piotra Lenarta – Eksperta kulinarnego i Koordynatora Szlaku Kulinarnego Niech Cię Zakole, a także przed  kołami gospodyń i producentami z całej Małopolski świadczy niewątpliwie o rozpoznawalności zagórzańskiej marki lokalnej na rynku. Dumą napawa nas fakt, że opowieści o Zagórzańskich Dziedzinach z zaciekawieniem wysłuchał również Pan Piotr Serafin, społeczny Doradca Prezydenta RP. Nasza obecność w Karniowicach stała się też okazją do pochwalenia się prestiżową nagrodą – I miejscem w ogólnopolskim konkursie „Sposób na Sukces” – którą Zagórzańskie Dziedziny odebrały kilka dni wcześniej oraz wspólnego z wnioskodawcą i fundatorem nagrody pieniężnej w tym konkursie, Dominikiem Paskiem - Dyrektorem MODR w Karniowicach, celebrowania zwycięstwa.

Na uwagę zasługuje fakt, że o marce Zagórzańskie Dziedziny rozprawiano również przez dwa poprzedzające konferencję w Karniowicach dni, podczas Ogólnopolskiego Zlotu Zagród Edukacyjnych zorganizowanego w Krakowie. Kreatorzy zagórzańskiej marki lokalnej spotkali się tam z wieloma osobami z całej Polski, którzy gościli w Zagórzańskich Dziedzinach na wizytach studyjnych i stażowych oraz z pracownikami CDR Oddział w Krakowie wspierającymi markowe działania Zagórzan. Miłym akcentem tego wydarzenia było również spotkanie z Ireneuszem Drozdowskim, Dyrektorem Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie i Dominikiem Paskiem, Dyrektorem MODR w Karniowicach, z rąk których kilka dni wcześniej przedstawiciele Zagórzańskich Dziedzin odebrali główną nagrodę konkursu „Sposób na Sukces”.

Magda Polańska
Fot. Monika Kościelniak oraz MODR Karniowice