z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 06 czerwca 2022 roku do dnia 31 sierpnia 2022 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

28/04/2022, dodał: Magda Polańska czytano: 1360 razy
W 2022 roku, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, przywrócona została organizacja Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

27 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej odbyły się eliminacje powiatowe, których organizatorami są Komenda Powiatowa Policji w Limanowej i Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej. Honorowy patronat nad turniejem objęli Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski oraz Bolesław Żaba – Wójt Gminy Mszana Dolna.

Do konkursu przystąpiły drużyny ze szkół podstawowych, które uzyskały najlepsze wyniki w eliminacjach gminnych – 9 drużyn w kategorii uczniów w wieku 10-12 lat (Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej, Zespół Szkoły i Przdszkola w Olszówce, Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach, Szkoła Podstawowa w Jurkowie, Szkoła Podstawowa w Jastrzębiu, Szkoła Podstawowa w Laskowej, Szkoła Podstawowa w Szyku, Szkoła Podstawowa w Zbludzy) i 9 drużyn uczniów w wieku powyżej 12 lat (Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej,  Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach, Szkoła Podstawowa w Wilczycach, Szkoła Podstawowa w Zbludzy, Szkoła Podstawowa w Szyku, Szkoła Podstawowa w Łukowicy, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Laskowej, Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Górnej).

W pierwszym etapie zawodów uczestnicy rozwiązywali test zawierający pytania dotyczące zagadnień ruchu drogowego. Po części pisemnej zawodnicy wykonywali zadania praktyczne – musieli pokonać rowerowy tor przeszkód. Na koniec zmagań każda drużyna sprawdziła swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. O zwycięstwie decydowała suma punktów uzyskana przez szkoły w poszczególnych dyscyplinach. Reprezentacje szkół walczyły o awans do eliminacji wojewódzkich.

Turniej swoją obecnością zaszczycili: Bolesław Żaba – Wójt Gminy Mszana Dolna, pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej - młodszy inspektor Krzysztof Chochliński, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Policji w Limanowej - komisarz Daniel Strug, Asystent Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Policji w Limanowej - aspirant Maciej Bielak.

Z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Limanowej organizacją rozgrywek zajmował się Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP, Daniel Strug. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Wicedyrektor MOS Powiatu Limanowskiego –  Feliks Piwowar wraz z Teresą Piwowar oraz sędziowie z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Powiatu Limanowskiego – Łukasz Szlachetka, Mateusz Dąbrowa, Piotr Patalita i Szymon Pałgan. Sprawdzeniem umiejętności z zakresu pierwszej pomocy zajmowali się ratownicy medyczni Auto – Moto – Klub z Limanowej, z Mirosławem Kają na czele.

O sprawną organizację zawodów zadbali: Dyrektor Szkoły, Magdalena Obajtek oraz nauczyciele i pracownicy Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej.

 

Wyniki turnieju:

 

W klasyfikacji drużynowej:

- w kategorii uczniów w wieku 10-12 lat:

I miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej 
II miejsce – Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej
III miejsce – Zespół Szkoły i Przedszkola w Olszówce

- w kategorii uczniów w wieku powyżej 12 lat:

I miejsce – Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej
II miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej 
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Wilczycach.

W klasyfikacji indywidualnej:

- w kategorii uczniów w wieku 10-12 lat:

I miejsce –  Kamil Kościelniak – Zespół Szkoły i Przedszkola w Olszówce
II miejsce – Dawid Kowalski – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej 
III miejsce – Aleksandra Łabuz – Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej

- w kategorii uczniów w wieku powyżej 12 lat:

I miejsce – Karol Kucharczyk – Szkoła Podstawowa w Wilczycach
II miejsce – Maciej Kotarba – Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej
III miejsce – Kacper Opioła – Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej.

Medale dla zawodników, którzy najlepiej poradzili sobie z rowerowym torem przeszkód, trafiły do rąk Karola Kucharczyka (Szkoła Podstawowa w Wilczycach) i Szymona Stożka (Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej), a za najlepszą znajomość przepisów ruchu drogowego – do Kamila Kościelniaka (Zespół Szkoły i Przedzskola w Olszówce) i Martyny Kuczaj (Szkoła Podstawowa w Wilczycach).

Zwieńczeniem współzawodnictwa było wręczenie nagród. Dzięki ofiarności licznych sponsorów zwycięzcy oraz uczestnicy turnieju otrzymali oraz cenne nagrody rzeczowe – indywidualni zdobywcy trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach wiekowych zostali nagrodzeni medalami oraz rowerami, za miejsca czwarte i piąte przyznano hulajnogi i deskorolki, a wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali upominki w postaci sprzętu sportowo-elektronicznego. Zwycięskim drużynom wręczono okolicznościowe puchary oraz medale. Dyrekcja ZPO dzięki wsparciu lokalnych sponsorów zadbała o gastronomiczną stronę imprezy - przygotowano poczęstunek dla wszystkich uczestników, ich opiekunów oraz zaproszonych gości. Specjalne podziękowania otrzymali nauczyciele – opiekunowie drużyn, którzy przygotowali swoich podopiecznych do zawodów.

 

Dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Limanowej serdecznie dziękują za pomoc finansową i rzeczową sponsorom - lokalnym firmom oraz samorządowcom z regionu. Organizację zawodów wsparli:

MIECZYSŁAW URYGA – STAROSTA LIMANOWSKI
BOLESŁAW ŻABA - WÓJT GMINY MSZANA DOLNA
ROBERT PYRZ – TARTAK USŁUGOWY HANDEL DREWNEM I TARCICĄ
ADAM PIEKARCZYK, JÓZEF PIEKARCZYK – TARTAK KASINKA MAŁA
MAŁOPOLSKI OŚRODEK RUCHU DROGOWEGO W NOWYM SĄCZU
ANDRZEJ MAREK SKOLARUS – PPHU MARKAM
ADAM SOŁTYS – WÓJT GMINY SŁOPNICE
BARBARA MARSZALIK, ANDRZEJ MARSZALIK, KRZYSZTOF MARSZALIK – ZAKŁAD PRODUKCJI PIECZYWA S.C.
KOPERNIAK SP. Z O.O. – SKLEP SPORTOWY
ANDRZEJ MALEC – „DREW-BUD” TARTAK
ZBIGNIEW POSTROŻNY – „ELZEP” ZAKŁAD ELEKTRYCZNY
WŁADYSŁAW BIEDA – BURMISTRZ MIASTA LIMANOWA
PAWEŁ PANDYRA – „DREW-PANDYRA” SKUP I SPRZEDAŻ DREWNA
PAWEŁ STAWARZ – WÓJT GMINY JODŁOWNIK
BENEDYKT WĘGRZYN – WÓJT GMINY DOBRA
MACIEJ ŁABUZ – „EURO-PARKIET” IMPORT-EKSPORT
CZESŁAW STOŻEK – ZAKŁAD USŁUG REMONTOWO-BUDOWLANYCH
MICHAŁ SKOLARUS – RESTAURACJA „WCZASOWA”
MICHAŁ FLIG – RESTAURACJA „MAGNOLIA”
FLORIAN SKOLARUS – FHU FLORIMEX MYJNIA SAMOCHODOWA
WOJCIECH LIS – USŁUGI UBEZPIECZENIOWE
SPÓŁKA TRASZKAN S.F.Z. SROKA
BOGDAN ŁUCZKOWSKI – WÓJT GMINY ŁUKOWICA
AGATA ŻĄDŁO – FHU „GRACJA”
STANISŁAW PIEKARCZYK – PRODUKCJA PARKIETU
WŁADYSŁAW SADOWSKI – WÓJT GMINY KAMIENICA
BEATA WIETRZYK – KWIACIARNIA „KWIATY U BEATY”
ZBIGNIEW SZEWCZYK – AGENCJA UBEZPIECZENIOWA „DORATEX”
PAWEŁ WIDZISZ – DREWNIANE CUDA Z KASINKI
TYMBARK – MWS SP. Z O.O.
SKLEP SILLA
BOGDAN PIETRUCHA – FIRMA „MAXBUS”

Drużyny, które stanęły na najwyższym podium, będą reprezentowały Powiat Limanowski w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Mikluszowicach (powiat bocheński), 11 maja 2022 r. – grupa I, 12 maja 2022 r. – grupa II.

           

 Dorota Borowiec