Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Wsiąść do pociągu (nie) byle jakiego…

25/06/2021, dodał: Magda Polańska czytano: 795 razy
Niewątpliwą atrakcją Zagórzańskich Dziedzin jest przejażdżka pociągiem retro.


Fot. Bogdan SkrzekutJeśli jeszcze nie mieliście okazji do skorzystania z takiej wyjątkowej podróży nadarza się ona właśnie teraz! We wszystkie wakacyjne weekendy zabytkowe składy będą bowiem wyruszały z Chabówki, aby przez Rabkę – Zdrój i Mszanę Dolną dotrzeć do Kasiny Wielkiej.

Podróż zabytkowym pociągiem zestawionym z lokomotywy parowej i wagonów sprzed 80 lat to dla wszystkich pełna niezapomnianych wrażeń niepowtarzalna forma aktywnego wypoczynku, tym bardziej, że w tym roku wydłużono relację pociągów z Chabówki przez Rabkę Zdrój do Kasiny Wielkiej – jednej z najpiękniej i najwyżej położonych stacji kolejowych w Polsce u stóp Śnieżnicy.

Kasina Wielka to rodzinna miejscowość Justyny Kowalczyk. To właśnie tutaj swoje filmy realizowali laureaci Oscarów, Steven Spielberg czy Andrzej Wajda. To niepowtarzalna atrakcja do przejazdu pociągiem po jednym z najpiękniejszych fragmentów Galicyjskiej Kolei Transwersalnej, która do dziś zachowała swój niepowtarzalny, oryginalny i historyczny wygląd.
Podczas postoju na stacji w Kasinie Wielkiej pasażerowie pociągu będą mogli skorzystać z przejazdu krzesełkową koleją linową na Śnieżnicę, skąd można podziwiać przepiękną panoramę Beskidu Wyspowego i Pogórza Wielickiego.
Stacja kolei linowej znajduje praktycznie przy samej stacji PKP.

Pociąg retro będzie czekał na pasażerów 1 godzinę 30 minut, tak by wszyscy chętni mieli czas na odpoczynek, by następnie pociągiem retro wrócić do Chabówki.

Podczas postoju zabytkowego składu w Kasinie Wielkiej na wspólny spacer z odkrywaniem lokalnych historii i tropieniem skarbu zaprasza wszystkich aktywnych poszukiwaczy przygód Jasiek, zagórzański góral. To właśnie on zabierze Was na wyprawę, podczas której doświadczycie dodatkowych wrażeń. Ulotki questowe dot. tej wycieczki dostaniecie na stacji Kasina Ski lub pod linkiem https://bit.ly/3gnBc27.

Na stacji czynna będzie również restauracja.

To najlepszy pomysł na miłe, aktywne spędzenie czasu z dala od codziennego zgiełku w przepięknej scenerii.

Rozkład jazdy oraz cennik biletów  https://bit.ly/3xgFzmF

Tę przygodę na torach można rozpocząć od zwiedzania Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce https://bit.ly/3vd0W6G.

Zapraszamy! Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Opr. Kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin
Fot. ikona: kadr z filmu KATYŃ A. Wajdy na stacji PKP w Kasinie Wielkiej
Źródło informacji: www.skansenchabowka.pl


Fot. Bogdan Skrzekut
Fot. Bogdan Skrzekut