z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 21 czerwca 2021 roku do dnia 31 sierpnia 2021 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Co potrafią skonstruować uczniowie?

18/06/2021, dodał: Magda Polańska czytano: 416 razy
W Szkole Podstawowej nr 3 w Kasince Małej przeprowadzono szkolny konkurs na wynalazek. Zadanie polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu wynalazku – urządzenia lub rozwiązania do powszechnego użycia.

Kosiarka, poidło rowerowe, podkaszarka, karmnik dla kur, podwójny rower, samochód -zabawka czy urządzenie do produkcji waty cukrowej - to pomysły zrealizowane przez uczniów z Zagródca, które potwierdzają, że w dzieciach tkwi ogromny potencjał. Taki konkurs pozwolił docenić ich kreatywność i pomysłowość. 

Wykonane prace dowodzą, że uczniowie wnikliwie obserwują swoje otoczenie i szukają rozwiązań, które mogłyby poprawić komfort życia ich samych, jak i ich bliskich – podkreślają organizatorzy konkursu.  Za zaangażowanie i kreatywność nagrodziliśmy wszystkich  naszych wynalazców. Dyplom i upominki dla nich ufundowała Rada Rodziców.

Celem konkursu była promocja kreatywności wśród uczniów, zainteresowanie doskonaleniem umiejętności technicznych, podniesienie poziomu innowacyjności dzieci.

Dorota Borowiec